PROKONTECH.pl - Suchy Lód - Czyszczenie techniczne

43-330 Bielsko-Biała, ks. Józefa Londzina 47

602 616... 171więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Specjalizacje i marki

Jesteśmy specjalistami i koncentrujemy się na rozwiązaniach technicznych z zastosowaniem nieznanej do tej pory mocy – jaka jest ukryta w kryształkach suchego lodu. Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich przedsiębiorstw zmagających się z  nieustępliwymi zabrudzeniami.

Firma PROKONTECH - sprzedaż detaliczna i hurtowa suchego lodu. wynajem i sprzedaż maszyn służących do czyszczeń technicznych za pomocą suchego lodu.

Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście z fazy stałej w fazę gazową z pominięciem fazy ciekłej, stąd termin „suchy lód”.

Suchy lód to dwutlenek węgla w fazie stałej, produkowany m.in. pod postacią granulatu. Produkowany jest przez sprężenie gazowego dwutlenku węgla do ciekłej postaci, usuwając ciepło wytworzone przy kompresji, a następnie szybkie rozprężanie. To rozprężanie i szybkie parowanie gazowego dwutlenku węgla schładza resztę płynu do temperatury topnienia, gdzie CO2 zamarza w „śnieg”, który przyjmuje formę kulek lub bryłek. Temperatura zamarzania CO2 to -78,5°C.


Zastosowanie suchego lodu:


Czyszczenie suchym lodem - czyszczenia techniczne za pomocą suchego lodu, to innowacyjne rozwiązanie, którego czynnikiem roboczym jest granulat suchego lodu (Co2) To metoda mało inwazyjna, która poprzez swoje specyficzne właściwości, skutecznie wypiera dotychczasowe metody czyszczeń, takie jak obróbka strumieniowa piaskiem lub szkłem czy też agresywne metody chemiczne.

Catering - suchy lód w branży cateringowej spełnia bardzo ważną rolę. W branży lotniczej czy kolejowej służy doschładzania wózków cateringowych. Wszędzie tam gdzie priorytetem jest zachowanie świeżości podawanych posiłków – suchy lód jest najlepszym rozwiązaniem

Transport - zastosowanie suchego lodu w transporcie żywności stanowi wygodny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób zapewnienia nieprzerwanego łańcucha chłodniczego. Oprócz właściwości chłodniczych suchego lodu, istotna jest również jego zdolność do hamowania rozwoju bakterii i grzybów.

 

4

 

Kontakt

43-330 Bielsko-Biała,
ks. Józefa Londzina 47

602 616... 171więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych jest NNV AG i Ogłoszeniodawca.
Twoje uprawnienia.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: prokontech.pl


Godziny otwarcia: otwarte teraz do 16:00

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd